podróże

podróże

Postprzez Jarro » Pn lip 13, 2015 9:26 pm

Podróże to coś co z pewnością mogę zaliczyć do mojego hobby. Właśnie "podróże", a nie "wyjazdy na wczasy".
Wyjazd na wczasy do jakiegoś hotelu to zlepek doznań za które wnieśliśmy opłatę, a potem je egzekwujemy. Takie all inclusive które musimy wykorzystać do bólu. Złapałem się na tym jeżdżąc do sanatorium. Razem z pobytem, posiłkami miałem już zapłacony basen, zabiegi, saunę, wieczorne tańce. Po prostu z gonitwy jaka mi towarzyszy na co dzień domu przesiadłem się na gonitwę w sanatorium. To jak w filmie Europejskie wakacje z Chevy Chase, Właściwie cały film jest gonitwą by wszystko zaliczyć.
Mnie jednak potrzeba luzu. Może dlatego wybieram karawaning. Dwa miesiące temu na autokampie w Słowackim Raju spotkałem Anglików. Kilka kamperów i przyczep. Aż dziw było że oni tam przyjechali osobno i sami byli zaskoczeni ze 5 rodzin tam się spotkało. W internecie przeczytali o Słowackim Raju i po prostu wybrali się na weekend miedzy majem a czerwcem. Ciekaw bylem jak przejechali kanał La Manche. Dla mnie przeprawa kamperem przez morze to ciągle spory finansowy problem. Okazało się że przepłynęli promem z Harwich do Hoek van Holland http://www.stenaline.pl/do-uk-irlandii . Obsługuje ją dobrze nam znany armator Stena Line, a rezerwację i bilety na ten prom można kupić w Polsce.
A może tak wybrać się do Kornwalii
Jarro

Powrót do Hobby